ده اشتباه خطرناک در رانندگی

چگونه دمای داخل کابین خودرو را کاهش دهیم
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
هفت اقدام لازم که پس از تصادف باید انجام دهید !
جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
نمایش همه

ده اشتباه خطرناک در رانندگی

به نظر شما بدترین کار در حین رانندگی چه میتواند باشد؟

انجام بعضی از کارها در حین رانندگی از لحاظ آیین نامه ممنوع است. اما کارهای دیگری نیز وجود دارند که برای رانندگی بسیار خطرناک بوده و اغلب رانندگان به آن اهمیتی نمیدهند و در صورت وجود منع قانونی، به آن توجهی ندارند.

در ذیل رسام جی پی اس (وارد کننده انواع ردیاب خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب اشخاص و ردیاب حیوانات) ۱۰ عادت رایج را لیست کرده است که رانندگان در هر سطحی از تجربه، با خطرات آن در جاده ها مواجه هستند. اگر عادت خطرناک دیگری سراغ دارید برای ما ارسال کنید، همچنین خوشحال خواهیم شد اگه نکته نظرتان را در مورد مقاله زیر بیان کنید.

صحبت کردن با تلفن همراه

آیین نامه راهنمایی رانندگی  استفاده از تلفن همراه توسط دست را در حین رانندگی ممنوع اعلام نموده است اما بسیاری از مردم دوست ندارند تلفن های مهمی که به آنها میشود را ندیده بگیرند حتی اگر در ترافیک سنگینی قرار داشته باشند.  اینکار بعضی مواقع به تصادفات بسیار جدی ای منجر میشود.

 معاشقه پشت فرمان

شکی نیست که معاشقه در حین رانندگی عمل متعارفی نیست، اما اغلب اتفاق می افتد و منجر به تصادفات وهشتناکی می‌شود.

نوشیدن

استفاده از نوشیدنی، چه در لیوان، بطری و یا پاکت، بیشتر از استفاده از موبایل مرسوم است. نوشیدن در حین رانندگی کنترل امن خودرو به شدت کاهش می آید و پلیس نیز برای آن هیچگونه تخفیفی نمیدهد.          (ردیاب ماشین)

خوردن

فست فودها مانند همبرگر بر خلاف تصور به هیچ عنوان امن نیستند. تحقیقات نشان داده که فعالیت مغزی عمدتا به خودرن متمرکز میشود و نه به رانندگی. و این تمرکز شما را از رانندگی به شدت پایین می‌آورد.

سیگار کشیدن

در نگاه اول به نظر نمیرسد که نگه داشت سیگار حین رانندگی در میان انگشتان خطرناک باشد، اما چگونه میتوانید خودتان را از موقعیتی که در آن خودرو پر از بنزین بوده و مواد بکار رفته در کابین نیز شدیدا آتش زا هستند نجات دهید.          (ردیاب خودرو)

صحبت های احساسی با راننده

وقتی بر روی صندلی همراه نشسته ای، به هیچ عنوان راننده را هیجان زده نکنید. همچنین به هیچ عنوان دیدگاه های تلخ و آزار دهنده را به او منتقل نکنید، زیرا در چنین شرایطی راننده بطور کامل تمرکز خودش را از دست می‌دهد. براساس آزمایش‌های صورت گرفته اینگونه مکالمات بسیار خطرناک تر از صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی هستند.     (انواع ردیاب)

گوشن دادن موسیقی با صدای بلند

موسیقی با صدای بلند، تخمین ادراک فاصله و فضای سرعت را تحریف میکند. در مطالعات متعدد و مستقل،  ثابت شده است که گوش دادن به موسیقی با صدای بلند در هنگام رانندگی، به اندازه رانندگی تحت تاثیر مقدار کمی الکل خطرناک است.        (ردیاب خودرو)

استفاده از پیامک

نگاه کردن بر روی صفحه گوشی همراه، عملا راننده را نسبت به آنچه در اطراف او میگذرد کور میکند. تایپ نامه و یا شماره گیری توسط صفحه کلید، بزرگترین ریسک خطر را به همراه دارد.

آرایش کردن

این وضعیت بیشتر برای خانم هایی پیش می آید که سعی دارند زیبایی خود را در ماشین چک کنند. در مورد این جک های زیادی نیز در تمامی کشورها وجود دارد، که البته بیشتر آنان بر اساس واقعیت درست شده اند. شاید آریش کرد در حین راندگی حتی بسیار خطرناک تر از تایپ پیامک و یا هر کار دیگیری در حین رانندگی باشد.             (ردیاب ماشین)

خواندن روزنامه

خواند روزنامه پشت فرمان بسیار مشکل است، و اگر در حال رانندگی باشید بسیار خطرناک نیز خواهد بود.

 

ترجمه : اختصاصی سایت رسام جی پی اس

مترجم: سید سلمان زیدی

 

 

فقط ردیاب خودرو رسام جی پی اس را امتحان کنید

اکنون میتوانید از تخفیفات ویژه ما استفاده نموده و از طریق لینک زیر خرید نمایید

رسام جی پی اس وارد کننده بهترین و بروزترین ردیاب ها (ردیاب خودرو، ردیاب اشخاص؛ ردیاب حیوانات)

ردیاب رسام جی پی اس
تلفن واحد فروش: ۰۹۱۵۵۱۶۲۳۰۷ -۰۵۱۳۶۰۸۹۴۰۸

t.me/rasamgps

1 دیدگاه

  1. سوالات آزمون آیین نامه گفت:

    ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *